ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13073523
*
nr 1307 3523
Spegel
1920-tal, 110x50 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 18:46:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 20:41:01
1
300 kr
17/2 16:09:50
2
350 kr
17/2 18:27:23
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
nr 1307 3523
Spegel
1920-tal, 110x50 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 20:41:01 | 1 | 300 kr |
17/2 16:09:50 | 2 | 350 kr |
17/2 18:27:23 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:20